Kim jesteśmy

Zajmujemy się przygotowaniem uczniów (w każdym wieku)
do matury, w oparciu o trening umiejętności.
Łączymy wiedzę w logiczne całości.
Kreujemy samodzielnie myślących przyszłych maturzystów i studentów. 

                                   

A zaczęło się tak...

Projekt wnętrza Edu & You
Biuro Edu & You

 

Pewnego jesiennego dnia w 2010 r. zadzwoniła Aleksandra, która poprosiła o przygotowanie jej do matury, ale do matury po 15 latach od ukończenia szkoły. Potem pojawiła się Beata, Iwona, potem jeszcze Adrian i Krzysztof, którego zgłosiła żona. Tak powstała nasza niezapomniana, pierwsza grupa maturzystów po latach, licząca ostatecznie 13 osób. Są już po studiach!

Internetowa Szkoła Maturzysty po latach Edu & You

 Dziś jesteśmy Internetową szkołą o nieograniczonym zasięgu

Zdążyliśmy już do matury po latach przygotować pół tysiąca osób. Wspaniałych, odważnych ludzi, którzy uwierzyli w siebie i podjęli wyzwanie. Pozbyli się ograniczających przekonań i przystąpili do działania.

Wraz z grupą profesjonalistów i pasjonatów z różnych dziedzin tworzymy odbiegające od standardów zajęcia i kursy
e-learningowe, na których nie przekazujemy wiedzy, skoro ta jest na wyciągnięcie ręki, a stawiamy na trening umiejętności.

 

Menedżer ds. rozwoju, właścicielka Edu & You

Joanna Olesińska-Prus

Założycielka Edu & You – pierwszej internetowej szkoły maturzysty i maturzysty po latach w Polsce, absolwentka kulturoznawstwa UŚ, doradca w zakresie stylów uczenia się i nauczania, ekspert ds. kursów języków obcych. Pasjonatka psychologii edukacji, neurodydaktyki i map myśli.

Od prawie dwudziestu lat obserwuję zmagania ludzi w każdym wieku z uczeniem się. Od czego zależy sukces w tym obszarze? Owszem - motywacja, determinacja i systematyczność to wszystko jest ważne. Ale jest coś jeszcze. Świadomość swoich mocnych i słabych stron odnośnie uczenia się – jakim typem ucznia jesteś; czy będziesz łatwiej zapamiętywał słuchając czy widząc? A może jeszcze inaczej? Jakie rodzaje inteligencji u Ciebie dominują?
Chciałabym aby każdy - bez zająknięcie -potrafił scharakteryzować swój styl uczenia się. Bo to pomaga w nauce i podejmowaniu właściwych zawodowych wyborów. To jest mój cel, to jest moja praca.

A prywatnie jestem żoną, mamą Dominiki (11 lat) i Mikołaja (6 lat). Najciekawsze pomysły przychodzą mi do głowy przy malowaniu mebli i tworzeniu nowych rzeczy ze "starych gratów".

Menedżer Internetowej Szkoły Maturzysty Edu & You

Magdalena Fojcik-Adamek

 

Z wykształcenia polonistka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka książek, układania puzzli i fotografii. Wspólny język z Joanną Olesińską-Prus znalazły dzięki zamiłowaniu do map myśli, grywalizacji i marzeniu o nowoczesnej szkole.

W Edu & You od 2015 roku pomagam dorosłym i młodzieży w realizacji wielkiego marzenia, jakim jest zdobycie świadectwa maturalnego. Informatory maturalne znam jak własną kieszeń. Każdego dnia udowadniam kursantom i tym, którzy dopiero myślą o maturze, że na maturę nigdy nie jest za późno. Najprzyjemniejsza część mojej pracy to inspirowanie, uskrzydlanie, ratowanie w momentach kryzysów.

Prywatnie jestem żoną, mamą Wojtka (3 latka). Uwielbiam rozpieszczać swoją rodzinę zdrowymi potrawami i wypiekami.

Nauczycielka języka rosyjskiego w Edu & You

 

Joanna Borkowska - Cybul


Absolwentka filologii słowiańskiej KUL, jej specjalność to język rosyjski. Ucząc oddziela politykę od kultury. Lubi balet klasyczny i czytanie książek. Nie przepada za gotowaniem, choć uwielbia jeść.

Od kilku lat z przyjemnością współpracuję z Edu & You, przygotowując kolejne grupy dorosłych maturzystów do egzaminu z języka rosyjskiego. Cenię sobie tę pracę, między innymi, z powodu przyjacielskiej atmosfery, jaka panuje w
Edu & You i dbania o każdego naszego kursanta.
Każdy rok to nowi ludzie z różnych stron Polski, nowe wyzwania, a na koniec nagroda dla wszystkich – zdana matura. Z przyjemnością czytam wtedy wszystkie maile i smsy pełne euforycznej radości. A muszę dodać, że jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś matury z rosyjskiego nie zdał!

Poza pracą lektorki jestem mamą Zośki (12 lat) i Hanki (7 lat), recenzentką opowiadań i wierszy, garderobianą i widzem wszelakich występów. Odpoczywam w kinie.


Nauczyciel języka angielskiego w Edu & You

 

Paweł Ciepliński


Kulturoznawca, nauczyciel języka angielskiego i informatyki. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie nauki języka angielskiego, przygotowywania do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych jak również egzaminów międzynarodowych.

 

Moje hobby to muzyka, gotowanie i nowe technologie. W wolnych chwilach, wraz z grupą znajomych, prowadzę stowarzyszenie kulturalne organizujące w Gliwicach festiwal muzyki dawnej - All improvviso.

Nauczycielka matematyki w Edu & You

Ewa Ręczycka

 

Z wykszałcenia mgr inż. Transportu i mgr matematyki, absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Kocha matematykę, jako królową nauk! Jej całe życie to czytelne przekazywanie innym tej idei i zarażanie miłością do niej!


Moje hobby (oprócz matematyki) to socjologia i psychologia człowieka.
Bardzo lubię współpracę z Edu & You. Spotykam tu super ludzi, przede wszystkim poznaję nowych uczniów, których uwielbiam zaskakiwać tym, że MOŻNA. A można nawet po wielu latach od ukończenia szkoły poznać i polubić matematykę.

Poza pracą jestem mamą 6-letniej Madzi, starszej Angeliki, babcią 5-letniego Dawida i żoną wspaniałego Wojtka. Kocham zwierzęta, na utrzymaniu mam kota i pieska.
 

Nauczyciel j. polskiego w Edu & You

Krzysztof Prus

Krzysztof Prus, reżyser teatralny, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i wydziału reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, autor ponad czterdziestu inscenizacji opartych na sztukach Williama Shakespeare’a, Moliera, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Aleksandra Fredry, Samuela Becketta, Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka, oraz powieściach Miguela de Cervantesa, Fiodora Dostojewskiego, Franza Kafki, Michała Bułhakowa.
 
 

Dobromiła Maturalna

Awatarka kursu języka polskiego, wspiera uczących się na każdym kroku. Jest przewodniczką podroży po epokach literackich.

W Edu & You podróżuję z uczniami wehikułem czasu, porównujemy teksty, obrazy i wszelkie inne dzieła w różnych epokach. Uczę analizy i interpretacji tekstów kultury, pomagam uczniom wprawiać się w pisaniu prac.
Znajdziecie mnie również na księgotwarzu.
Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku.

A prywatnie? No cóż dłuuuuugo by opowiadać...