Język polski

Czy Tobie również doskwiera nauka polskiego oparta o przeładowany
program i historię literatury?

Może nawet poświęcasz czas na czytanie lektur, przerabianie materiału, robienie notatek, ale ciągle masz wrażenie, że zdobywana z mozołem wiedza jest ulotna.

Nauka języka polskiego oparta w większości szkół na przekazywaniu ogromnych ilości wiedzy nie daje efektów i jest stratą czasu. 

Dlatego chcę Ci pokazać, że zmiana podejścia do uczenia się; z przekazywania wiedzy na jej stosowanie pomoże Ci nie tylko na maturze, ale w życiu, w pracy, w biznesie. Jak?

Mam na to odpowiedź. Zanim jednak odpowiem, spójrzmy na kilka problemów edukacji szkolnej, których być może doświadczasz na co dzień.

Po pierwsze

Setki godzin lekcyjnych, nauczyciel goni z programem, ciągle przybywa nowego materiału, trudno zapamiętać to wszystko. Dostajesz materiał i nikogo nie interesuje jak go przyswoisz. Brakuje powtórek. Kto ma czas na to wszystko?   

Po drugie

Nauczyciele często przekazują wiedzę, a uczniowie mogą zapamiętać z tego najwyżej kilka procent. (Taka uroda naszych mózgów.) Brakuje refleksji, nauki myślenia. Tradycyjny sposób prowadzenia lekcji nie przekłada się na rezultaty.

Po trzecie

Bywa, że nauczyciele straszą maturą. A nadmiar stresu i brak dobrej atmosfery nie sprzyja nauce. Brak pewności siebie i bezpieczeństwa nie dodaje odwagi do głośnego dzielenia się własnymi myślami i spostrzeżeniami. A przecież na tym będzie polegać egzamin maturalny z języka polskiego.

Po czwarte

Na lekcji często dostajesz jedno rozwiązanie dla wszystkich, niezależnie od tego czy pasuje ono do Ciebie. A przecież każdy uczeń jest inny, ma inne predyspozycje umysłowe i różne plany zawodowe.
Na przykład; wyobrażasz sobie, że przyszłego studenta politechniki, który myśli logicznie i racjonalnie zmuszam do intuicyjnego rozumienia sztuki?

Wybierz swoją drogę przygotowania do matury z polskiego 2016:

Język polski dla humanistów do matury rozszerzonej z języka polskiego

Język polski dla umysłów ścisłych do matury podstawowej

Język polski dla umysłów różnych (nieścisłych i niehumanistycznych) do matury podstawowej