Jak uczymy w Internetowej Szkole

Powrót do nauki po latach? Na pewno nie dam rady...

O zdaniu matury po latach marzysz od dawna, ale na myśl o powrocie do uczenia się od razu chowasz ten pomysł na dno szuflady z planami na siebie?

Niewiele jest osób, którym uczenie się przychodzi bez trudu. Nic dziwnego, skoro edukacja w dzisiejszej szkole to tysiące godzin lekcji, stosy materiałów, mnóstwo treści do zapamiętania przekazywanych w nieciekawy sposób. W przypadku maturzysty po latach dochodzą jeszcze praca, obowiązki domowe...

Tymczasem dzisiejsze egzaminy maturalne konstruowane są tak, by przede wszystkim sprawdzać umiejętności. Wkuwanie regułek, pochłanianie kolejnych porcji wiedzy na niewiele więc się zdadzą.

Dlatego w Internetowej Szkole Maturzysty i Maturzysty po Latach postawiliśmy nie na wkuwanie, ale na ćwiczenie umiejętności.

  • na języku polskim ćwiczymy analizę i interpretację różnych tekstów kultury,
  • na matematyce rozwiązujemy niezliczone ilości zadań,
  • na językach obcych słuchamy, piszemy, czytamy i oczywiście mówimy.

Nie mamy czarodziejskich mocy, nie przewidujemy przeszłości, nie powiemy Ci, jaki będzie temat rozprawki, czy przeważą zadania z funkcji czy z ciągów, czy będziesz musiał napisać list do kolegi czy wpis na bloga. Damy Ci jednak taką porcję ćwiczeń i zadań, by na maturze nic Cię nie zaskoczyło.

A wiedza? Wiedza przyklei się do Ciebie przy okazji.

Krótka wycieczka po Internetowej Szkole Maturzysty i Maturzysty po Latach

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Obejrzyj nagranie:

Narzędzia Internetowej Szkoły, czyli nasz trening umiejętności w praktyce

 

Internetowa Szkoła Maturzysty i Maturzysty po Latach to:

 

Platforma e-learningowa, na której między innymi poznasz awatarkę Dobromiłę Maturalną. Tu otrzymujesz mini zadania i ćwiczenia. Robisz systematycznie krok za krokiem i dochodzisz do celu. System wymyślony jest tak, by zbierać i porządkować wszystkie Twoje aktywności w jedną spójną całość.

Wideokonferencje - raz lub dwa razy w tygodniu spotykamy się na żywo z nauczycielem. Godzinna lekcja to czas na omawianie ważnych zagadnień, pytania, sugestie, rozmowę i wymianę myśli między uczestnikami. Aby dołączyć do zajęć, wystarczy wejść do specjalnego pokoju przez platformę e-learningową lub przesłanego przez nas linka.

Zapraszam na fragment lekcji języka polskiego:

Nie lubisz uczyć się sam?

Jeśli tak, to nie myśl, że e-learning nie jest dla Ciebie, bo Internetowa Szkoła Maturzysty i Maturzysty po Latach to:

  • Spotkania on-line z nauczycielem - czas na interakcję, zadawanie pytań, burzę mózgów, wspólne analizowanie zadań.
  • Dobromiła Maturalna –  zagadkowa, opiekuńcza, dowcipna – nie pozwoli by nauka Cię znudziła.
  • Opiekunowie ucznia – wspierają, motywują, podpowiadają jak uczyć się skutecznie - zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Nie pozwalają utknąć w martwym punkcie, dzięki temu nawet w przypadku ewentualnego kryzysu przejdziesz cały proces przygotowań do matury.
  • Grupa wsparcia (Mastermind) – wyniesiona wprost ze świata biznesu, który wyprzedza system edukacji o co najmniej epokę. Spotykając się w małych grupach za pośrednictwem Skype z innymi uczestnikami kursu, zyskujesz z miejsca szeroką perspektywę i rozwiązania swoich problemów, na które być może sam byś nigdy nie wpadł. Sprawdza się znakomicie, bo służy temu, by razem wzrastać.

Nie jesteś przekonany? Masz pytania? Skontaktuj się z nami - odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.